Jak vybrat IP kamerové systémy

Jak vybrat IP kamerové systémy

Jak vybrat IP kamerové systémy

Pokud si nevíte rady jak sestavit Váš IP kamerový systém a potřebujte pomoc, rádi Vám pomůžeme. Společně ale musíme vědět důležitě parametry a požadavky abychom se mohli dobrat správného řešení. Připravte si proto následující informace:

  • co od kamerového systému očekávám
  • |prostředí jaké se bude nahrávat}
  • předpokládaný počet jednotlivých kamerových bodů
  • délka požadovaného videa

Co od kamerového systému očekávám

První, ale naprosto zásadní a nejdůležitější bod. Nejdříve si musíme ujasnit, jaké detaily chceme sledovat. Na základě výběru kvality kamerového systému si totiž zvolíme technologii a s tím také cenovu hladinu nového kamerového systému. Tedy pokud stačí, abychom viděli jenom přehledové dění, klidně stačí nejlevnější analogové kamerové systémy. Největší rozlišení analogových kamer je 960H, což je cca 0,4Mpix.

Když potřebujeme detailnější obraz, tak zvolíme AHD kamerové systémy. Ty umí obraz do rozlišení 2Mpix, tedy Full HD. To je už kvalita o něčem jiném. Rozeznáte pěkně obličej, ale i co má člověk na sobě, co nese v rukou. Dnes se Full HD rozlišení považuje ideální standard s poměrem cena/výkon. Ovšem AHD kamery nelze dále obnovovat, 2Mpix rozlišení je jejich technologické maximum. Do budoucna tedy není nejvhodnější řešení.

Teď si popíšeme kvalitní IP kamerové systémy. Ty doporučujeme ke sledování prostor, kde chcete kvalitní obraz a taky vizi do budoucna abyste měli zaručenou jednoduchou aktualizaci jednotlivých kamer a komponent s větším rozlišením, lepším obrazem a tak dále. IP kamerové systémy jsou z popisovaných nejvíce náročné na technickou znalost instalační firmy, ale osvědčí se spolehlivostí a největším rejstříkem možností.

Dobrá, základní technologii kamerového systému tedy máme zvolenu. Nyní přichází na řadu další bod před samotnou instalací.

Prostor sledování

Zde je zásadní otázka, jaké prostory potřebujete kontrolovat. Zda se jedná o vnitřní a malé prostory kanceláře nebo menšího skladu, nebo rozlehlé venkovní prostředí parkovitě, výrobní plochy, letiště a podobně. Důležité je to kvůli kvalitě obrazu v noci. Pokud je prostor osvětlen pouličním osvětlením nebo LED světly, které se sepnou při pohybu, není co čeřit. Pak je tento bod méně důležitý a můžete jej přeskočit.

Pokud není osvětlení ideální, nastává otázka infra přísvitu. Pro menší prostory je v pohodě vestavěný infra přísvit v kamerách. Dejte ale dobrý pozor na to, že infra v kamerách osvětlí v noci pouze poměrně úzký pruh, tedy menší úhel než sleduje kamera samotná. To je dáno výkonem vestavěných diod. Nicméně v uzavřeném prostoru se infra odrazí od stěn a scénu spolehlivě osvětlí. Pro větší prostory doporučujeme externí infra přísvit.

Vedle kamery se namontuje infra reflektor, který plochu ozáří do vzdálenosti i stovky metrů přes celý snímací úhel kamery. Pak není problém vidět v noci opravdu daleko a obraz bude velmi kvalitní.

Místo osvětlení infra světlem můžeme instalovat LED nebo standardní světla ve viditelném spektru. Nevýhoda je upozornění pro nezvané osoby, že je plocha sledována a také vyšší spotřeba elektrické energie v případě použití výbojek.

Takže druhý bod výběru je hotov, máme technologii, máme také osvětlení scény.

Kolik kamer bude stačit ?

Odpověď na tento bod není nikterak složitá, ač by se to mohlo zdát. Jednoznačně se vyplatí investovat do varifokálních kamer, které mají nastavitelný snímaný úhel (Kamerový systémy Šumperk). Kamera a její poloha je předem určena, stále je možné na ní nastavit přiblížení případně oddálení a upravit obraz tak, aby se nekontrolovala obloha nebo strop a podobně.

Při návrhu konečného počtu kamer je dobré si předpokládanou plochu kontroly vyfotit pomocí digitálního fotoaparátu, je na výsledku krásně vidět, co se bude nahrávat. Určitě je lepší počtem kamer nešetřit, protože jedna scéna snímaná z více úhlů jednoznačně prokáže co se dělo.

Pozor na slepá místa, která na první pohled nejsou vidět. Co když nějaký strom vyroste a zacloní kameru ? Nebo je v plánu do prostoru skladu postavit novou polici, která brání ve výhledu na vchod. Dopředu rozmyslete jako jsu možné varianty vývoje kontrolovaného prostředí. Raději jednu kameru navíc, něž po instalaci zjistit, že sledujete pouze nesouvislý úsek. Nakreslete si plánek s půdorysem a rozmístěním kamer, pomůže to při celém přemýšlení kde všude bude nutné kameru umístit.

Přejdeme k poslednímu bodu a to je také důležité - nahrávací zařízení.

Délka záznamu

Podle délky požadovaného záznamu a počtu kamer si vybereme nahrávací zařízení. Při použití IP kamer dbejte na to, aby záznamové zařízení umělo připojit více pevných disků nebo alespoň externí SATA pole. Protože IP kamery spotřebují mnoho místa, vyhnete se problému s příliš malou historií. Když nahráváte z analogových kamer, jeden disk vydrží na hodně záznamu klidně i na několik týdnů.

kamerové systémy Frýdek-Místek s možností dalšího rozšíření je nejlepší stavět na platformě PC videoserveru. Jedná se o nejlevnější způsob, jak přidávat další kamery případně další pevné disky pro ukládání videa. Počáteční investice je možná větší ale ve výsledku se určitě vyplatí. Umístění záznamového zařízení je extrémně podstatné. Představte si, že necháte rekordér nebo videoserver volně dostupný. Přijde zloděj a jednoduše ho odnese nebo zničí. Zamete tak za sebou stopy. Tomu je potřeba zabráni a proto je lepší záznamové zařízení schovat do uzamykatelné skříně, na půdu, do sklepa apod.

Závěr

Dozvěděli jsme se základní informace, které nám pomohly k orientaci v problematice a vytvořili jsme si základní představu počtu kamer a hlavně jaký typ kamer zvolit. V dalším článku si popovídáme o konkrétním příkladu, kde vybereme přesné typy kamer i nahrávacího zařízení. Jesliže si na kamerové systémy Olomouc netroufáte sami, nechte si poradit profi firmou. Dostanete záruku a nebudete zklamaní z výsledku.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |