Bezpečnostní kamery

Bezpečnostní kamery

Kamerové systémy

Toto téma se stává neustále aktuálnějším a stává se tak nedílnou součástí našeho života. I když je významným pomocníkem v souboji proti kriminálníkům, mnohdy je využíván i k trestním úkonům. Nejčastějším způsobem využití je monitoring všech možných objektů a pozemků, ke střežení rodinných domů, obchodů, kasin, benzínových pump, hřišť a mnoho dalších území. Velmi často bývají využity v průmyslových prostorech, jako jsou výrobní a skladovací prostory, kde slouží k ochraně majetku a kontrole pohybu zaměstnanců. Dnes je kamerový systém výborným nástrojem pro prevenci krádeže a kriminality. Bezpečnostní kamerový systém je pravděpodobně nejjednodušším systémem na ochranu majetku z pohledu stavebních úprav, investic a náročnosti na průběžné investice.

Výhody kamerového systému

 • Mezi výhody rozhodně patří rychlá realizace, minimum zásahů do staveb (hlavně zdiva) - udělají se pouze průchodu na kabely (pokud je to nutné)
 • I montáž samotná je velmi snadná a získáte online systém se záznamem i bez něj
 • Cena nemusí být taky příliš vysoká
 • Co se týká nákladů na provoz a údržbu, takže počítejte s minimálními náklady
 • A nakonec, máte možnost instalovat kdykoliv a kdekoliv

Nevýhody kamerového systému

 • Pokud se rozhodnete pro svépomocnou instalaci, musíte se zorientovat v nabídce a poradit si s konfigurací systému
 • Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro instalaci od firmy, počítejte s náklady 5 - 20 tisíc Kč.

Jak vybrat kamerový systém

Hlavním kritériem pro výběr vhodného kamerového systému je prostředí, kam bude zařízení naistalováno a z toho vyplývající účel jeho využití. Odpovědi na takovéto otázky si řádně promyslete a následně je neváhejte probrat s pověřeným odborníkem, který vám s výběrem nejvhodnějšího řešení na míru, velmi rád pomůže. I v tomto odvětví existuje široká nabídka a laik se v ní opravdu těžko orientuje.

Stěžejními parametry, kterými se od sebe každý kamerový systém i jednotlivé kamery vzájemně liší, jsou například rozlišení obrazu, noční dosvit, technologické provedení, vhodný objektiv a podobně.

Druhy kamerových systémů

Víte jaké rozeznáváme hlavní typy kamerových systémů dle technologie? Ne? Nebojte se, vše se dozvíte za chvíli, čili pojďme si hezky jeden po druhém představit.

Autonomní kamerové systémy

 • Autonomní Kamerové systémy Ostrava se skládají z jednoho zařízení, díky čemuž nabízí jednoduchou instalaci, stejně jako užívání a k tomu se na trhu jsou k mání za rozumnou cenu. Pořízená videa a snímky si můžete velice rychle prohlédnout v telefonu či počítači

Analogové kamerové systémy

 • Analogové kamerové systémy představují základní a cenově dostupnější verzi standartního kamerového systému. Jsou poskládány z přehledových kamer
 • Slovo nižší cena, vám sice může znít skvěle, ale zaplatí za nedostatek funkcí a to zejména nekvalitním rozlišením, které se zpravidla pohybuje v rozmezí 600 - 1000 televizních řádků.

IP kamerové systémy

 • Charakteristické pro ně je vysoká kvalita a výkon, avšak to znamená, že si vytáhnete z peněženky hodně peněz. Poskytnou vám rozlišení snímaného obrazu v rozmezí řádků megapixelů a zároveň mají jednoduchou strukturu propojení jednotlivých kamer a pořizovacích záznamů - volba mezi vysokým rozlišením, HD, FullHD a množství přenosu informací, analýza obrazu a alarmová hlášení

HD SDI kamerové systémy

 • Jak už vám nejspíše název prozradil, jedná se o systémy, které natáčí v kvalitě HD nebo FullHD rozlišení. Tento systém se používá mimo jiné, i během rekonstrukcí analogových systémů jako náhrada.

HD-CVI kamerový systém CCTV

 • Jedná se o technologický přelom u kamerových systémů, u kterých je nahraný obraz přenášen prostřednictvím koaxiálních kabelů, které jsou určeny pro analogové systémy. Defacto se považují za náhradu HD SDI kamerových systémů.
 • Tento systém se dá pořídit za příznivou cenu. Můžete využít jeho několikanásobné posunutí a obousměrnou komunikaci mezi DVR a kamerou.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |