IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Moderní kamerové systémy jsou založeny na IP protokolu. Tyhle naprosto kvalitní kamerové systémy jsou podobnější počítačovým sítím, než k bezpečnostním kamerám. Každá z kamer v těchto bezpečnostních systémech má vlastní IP adresu a přenáší data přes TCP/IP protokol.

Výhodou je možnost napájení IP kamer po jediném kabelu společně s přenosem dat. Tato možnost se jmenuje PoE (Power Over Ethernet) a podporuje napájení nejenom samotných kamer, ale také například WiFi spoje nebo aktivní síťové prvky. Díky tomu je instalace snadnější a také další rozšiřování, nebo přemístění kamer je snadné. Protože IP kamerové systémy využívají stejný typ kabeláže jako počítačová síť, můžeme využít stávající rozvody.

Záznam z IP kamer se provádí na videoserveru, což je výkonné PC. Kamery vytváří při snímání obrazu velké množství dat, proto je v rozsáhlých systémech nutné využít pro záznam mnoho disků. Další možnost je síťové úložiště, kde velikost je mnoho TB.

Velmi důležitý je záznamový software. Je to mozek celého kamerového systému. Podstatné je možnost ovládání kamer jak přímo na videoserveru, ale samozřejmě pomocí internetu a lokálně přes síť. Můžete zde vytvářet různá pravidla pro nahrávání, kdy některá kamera ukládá obraz v daném čase podle kalendáře, nebo při pohybu. Také je možné pro danou kameru nastavit snímkování když dojde signál z externího zdroje, nebo odcizení obrazu, zamlžení kamery a podobně.

Centrální software komunikuje přímo s kamerami a je proto hodně důležité s jakými IP kamerami spolupracuje. Některé záznamové systémy podporují pouze IP kamery specifických značek. V dnešní době je ale stále častější podpora standardních komunikačních protokolů jako je RTSP nebo ONVIF. Díky tomu se tak může v podstatě libovolný záznamový software spojit s jakoukoli IP kamerou. Rozsáhlé IP kamerové systémy lze skládat ze stovek kamer a v tom případě je pak centrální software v provedení klient/server a je provozován na mnoha výkonných serverech.

Podstatné jsou samozřejmě také samotné IP kamery. Provedení kamer je od boxových kamer s výměnným objektivem po otočné kamery s možností vzdáleného ovládání kamery. Největší důvod, proč se IP kamerové systémy instalují je rozlišení záznamu. To může být klidně i 15 megapixelů. Pouze jedna IP kamera zabere velký sledovaný prostor a jednak kvalita podrobností v obraze je vysoká. Dnešní nároční zákazníci dávají přednost čím dál většímu rozlišení. Tomu se také musí přizpůsobit struktura přenosové sítě a je důležité aby byla dostatečně propustná. Pro velké systémy je tak nutností mít rychlost sítě v gigabitech. Na přenos obrazu z IP kamer do záznamového serveru je nutno využít komprimace obrazu. Tím se jednak ušetří místo v úložném prostoru ale také se dramaticky snižuje potřebná přenosová rychlost.

Bezpečnost je nutno brát také v potaz. Každá kamera je v podstatě samostatný mini počítač. Je tedy nutné přemýšlet nad bezpečnostní přístupu a to jednak zabezpečení kamery uživatelským heslem ale také zabezpečení samotné počítačové sítě tak, aby nedocházelo k zavirování a tím také snížení přenosových rychlostí.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |