Kamerové sety

Kamerové sety

Pro snadnější montáže je dobré se podívat na hotové kamerové sety. Tyto sety jsou pečlivě sestaveny tak, že mají veškeré součásti pro provoz kamer. Většinou bude instalační sada obsahovat:

  • nahrávací zařízení
  • samotné bepečnostní kamery
  • napájecí zdroje pro kamery
  • konektory na kabeláž
  • kabel pro napájení i obraz
  • pevný disk pro nahrávání videa

Pokud se rozhodnete pro jeden ze samoinstalačních balíčků, můžete si kamerové systémy nainstalovat zcela sami. Sada má veškeré komponenty, které jsou nutné pro zprovoznění kamer a hlídání majetku. Při samotném výběru kamerového set si nejprve musíte rozmyslet, jaký počet kamer je pro Váš případ ideální. Kamerové sety Brno se dodávají ve variantách se dvěma, čtyřmi nebo osmi bezpečnostními kamerami. Důležitý je typ kamerového systému. Vyberete si podle technologie a provedení kamer, ale i záznamového zařízení. Na výběr jsou následující typy kamerových setů:


  • analogové kamerové sety - standardní analogové kamery, nejmenší rozlišení, ale jsou nejlevnější
  • IP kamerové sety - kamery s rozlišením 1,3 Mpix až 5 Mpix, velmi kvalitní obraz, ale mohou být dražší
  • HD-SDI kamerové sety - kamery s rozlišením 2 Mpix, nelze vyšší rozlišení, ale jsou poměrně levné

Před samotnou koupí se ještě ujistěte, že máte v kamerovém setu veškeré potřebné komponenty, nezapomeňte jestli je v sadě také disk na video, případně také monitor. Jestliže chcete Váš systém sledovat na Vašem počítači, nebo na mobilu nebo tabletu přes internet, tak není monitor potřeba. Stačí připojit k internetu a sledovat vše vzdáleně. Jakmile máte kamerový set objednaný, můžeme si naplánovat samotnou montáž.

Jako první krok je dobré si promyslet, jaká bude trasa kabeláž. Nebudete muset řešit vše až bude příliš pozdě. Důležité je mít promyšlené, kde uděláte otvory pro kabel, který půjde do venkovních prostorů. Když budete tahat kabeláž, vždy nechte rezervu u místa, kde bude kamera namontována.

Bude se to hodit při tom, když se bude nastavovat snímaná oblast. Jakmile bude kabeláž připravena, nainstaluje na koncích kabelu konektory pro kamery. Samozřejmě na obou stranách kabelu. Nejprve se pokusíme zapnout první kameru, takže zapojíme napájení a konce kabelu zapojíme do konektoru v bezpečnostní kameře. Nyní můžete zapnout záznamové zařízení. Do něj nejprve nainstalujeme pevný disk pro nahrávání video záznamů. Jakmile máme záznamové zařízení spuštěno, připojíme první zprovozněnou kameru. Zkontrolujte obraz a pokud nebude to, co očekáváte, kameru posuňte jinam na lepší místo. K tomu se hodí kabeláž navíc, kterou jste nechali na konci kabelu u kamery. Některé kamery nemají vlastnost nastavení snímaného úhlu, tedy nemají varifokální objektiv, je důležitá pozice k tomu, aby jste snímali oblast, kterou požadujete. Postupně tak zapojíme další kamery a zprovozníme celý kamerový systém.

Až budete mít bezpečnostní kamery nainstalované, je nutné nastavit samotné nahrávací zařízení. Jako první si zvolte rozlišení a detaily videa, ideálně na největší. Největší kvalita ale vyžaduje nejvíce místa na pevném disku, takže se vleze méně videa. Dále musíte nastavit režim nahrávání, třeba jenom když je detekován pohyb nebo podle kalendáře. Jako poslední věc je vhodné záznamové zařízení připojit na internet a zprovoznit kamerový systém také na mobilu a na počítači. Díky tomu budete v obraze vždy a všude. Můžete skloubit také GPS sledování vozidel s kamerovým systémem, kdy budete mít obraz z auta ve vašem mobilu. Úplně na závěr si nastavte heslo na kamerový systém, aby byl chráněný.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |