AHD kamery - Full HD

AHD kamery - Full HD

Technologie kamer AHDAHD znamená Analog High Definition. Jedná se o nový standard pro bezpečnostní kamerové systémy (CCTV). Aktuálně technický standard AHD podporuje 720p a 1080p. Stejně tak záznamové zařízení podporuje až 1080p. AHD se na trhu objevil ke konci roku 2014 a má tendenci nahradit starý analogový systém.

Jaký typ kabeláže se používá pro AHD ?AHD bezpečnostní kamery jsou připojeny k záznamovému zařízení stejně jako analogové kamery pomocí koaxiálního kabelu a vytváří tak komplexní kamerové systémy. Výrobci doporučují kabely RG59 nebo RG6 od renomovaného dodavatele.
Jedna z výhod AHD kamer je, že oproti HD-SDI (další Full HD analogový systém) je možné provozovat AHD kamery na daleko větší vzdálenost kabeláže. Při použití kvalitních koaxiálních kabelů mohou AHD bezpečnostní kamery pracovat až na 400 metrů.
Další výhodou AHD kamer je také využití UTP kabelu s pomocí speciálních převodníků. Vzdálenost je až 320 metrů.

Rozdíl mezi AHD a 960HDále je uvedena ukázka záznamu kamery typu 960H, tedy analogová kamera a pak následuje AHD kamera. Rozdíl je patrný na první pohled, protože analogová kamera má pouze 900 TV řádků, kdežto AHD kamera má rozlišení 1,3Mpix. Kamery typu AHD Vám nainstalujeme také ve městě Praha.

Ukázka z 960H kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který produkuje 960H analogová kamera.


Ukázka z AHD kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který snímá AHD bezpečnostní kamera.


Nahradí AHD kamery starší analogové ?Jednoduše řečení - uvidíme. Prozatím se zdá, že by AHD mohlo nahradit analogové kamerové bezpečnostní systémy. Ceny jsou velmi přijatelné, veškeré provedení kamer je také k dispozici (venkovní, vnitřní, skryté apod.).

Na druhou stranu, již od roku 2007 se předpokládá, že analogové kamery se přestanou instalovat. Prozatím se tak stále nestalo, přestože všichni předpokládali nástup IP technologie. Některé montážní firmy ale neumí prostředí počítačových sítí a nastavení a IP kamerám zkrátka nerozumí. Také cena prozatím neklesla na úroveň analogových kamer. A je to i logické, protože každá IP kamera pomocí vlastního procesoru video komprimuje a posílá po počítačové síti. Procesor v IP kameře proto musí mít daleko vyšší výkon, než u AHD kamer a je tím pádem také dražší.

Kolem roku 2010 se na trhu začínají prosazovat HD-SDI kamerové systémy Český Těšín, které slibují snadnou instalaci oproti IP kamerám. Cena je také příznivější, ale opět není na úrovni analogových kamer. Nevýhodou HD-SDI kamer je omezená délka možné kabeláže. Druhou velkou nevýhodou je neexistence video převodníků a nemožnost nasadit HD-SDI kamery na UTP kabeláž.

AHD technologie má šanci obě zmíněné technologie (IP i HD-SDI) překonat, protože jednak není omezena délkou kabeláže, nastavení kamer i nahrávání zvládne každý a je možné využít UTP kabeláž. AHD bezpečnostní kamery jsou cenově na velmi podobné úrovni jako analogové. Nyní je to na výrobcích záznamových zařízení, kteří musí dodávat kvalitní softwarové prostředí a jednoduché ovládání u svých záznamových zařízení, které jsou určeny pro AHD bezpečnostní kamery.

Při zlepšování stávajících analogových kamerových systémů se hodí typ záznamového zařízení, které kombinuje připojení jak AHD kamer, tak analogových. Vyměnit je tedy možné pouze kritické kamery. Kamerový systém Praha.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |