Kamerové sety

Kamerové sety

Pro samostatnou instalaci je dobré se poohlédnout na kompletní kamerové sety. Tyto sety jsou poskládány dohromady tak, že mají veškeré součásti pro provoz kamer. Ve většině případů najdete v sadě:

  • záznamové zařízení
  • vlastní bepečnostní kamery
  • napájecí zdroje pro kamery
  • konektory na kabeláž
  • kabeláž pro přenos obrazu a napájení
  • pevný disk pro nahrávání videa

Pokud si vyberete některý ze samoinstalačních balíčků, můžete si kamerové systémy namontovat samostatně. Sada má veškeré komponenty, které jsou nutné pro zprovoznění kamer a hlídání majetku. Při samotném výběru kamerového set si nejprve musíte rozmyslet, jaký počet kamer je pro Váš případ ideální. Kamerové sety Praha se dodávají ve variantách se dvěma, čtyřmi nebo osmi bezpečnostními kamerami. Velmi podstatná je technologie kamerového systému. Vyberete si podle typu a kvality kamer, ale i záznamového zařízení. Mezi tyto druhy kamerových setů patří:


  • analogové kamerové sety - standardní analogové kamery, nejmenší rozlišení, ale jsou nejlevnější
  • IP kamerové sety - kamery s rozlišením 1,3 Mpix až 5 Mpix, velmi kvalitní obraz, ale mohou být dražší
  • HD-SDI kamerové sety - kamery s rozlišením 2 Mpix, cenově dostupné, ale není možnost většího rozlišení kamer

Před samotnou koupí se ještě ujistěte, že máte v kamerovém setu veškeré potřebné komponenty, nezapomeňte jestli je v sadě také disk na video, případně také monitor. Jestliže chcete Váš systém sledovat na Vašem počítači, nebo přes internet na chytrém telefonu, tak není monitor potřeba. Stačí připojit k internetu a sledovat vše vzdáleně. Jakmile máte proveden výběr typu kamerového setu, můžeme se vrhnout na instalaci.

Nejprve ze všeho je dobré si promyslet, kudy půjde kabeláž. Díky tomu si ušetříte hodně práce a nervů. Důležité je mít promyšlené, kudy půjdou prostupy do venkovních prostorů. Když budete tahat kabeláž, vždy nechte rezervu u místa, kde bude kamera namontována.

Bude se to hodit při zprovoznění samotných kamer. Jakmile bude kabeláž připravena, připevněte konektory. Konektory dejte na oba konce kabelu. Nejprve se pokusíme oživit první kameru, takže zapojíme napájení a konce kabelu zapojíme do konektoru v bezpečnostní kameře. Dále zapneme nahrávací zařízení. Před zapnutím do něj dáme pevný disk pro nahrávání video záznamů. Jakmile máme záznamové zařízení zapnuté, připojte také kameru, která by měla být zprovozněna. Podívejte se na obraz a pokud nebude vyhovovat, kameru posuňte jinam na lepší místo. K tomu se hodí právě ona rezerva při roztahání kabeláže. Některé kamery nemají vlastnost nastavení snímaného úhlu, tedy nemají varifokální objektiv, je důležitá pozice k tomu, aby jste snímali oblast, kterou požadujete. Postupně tak zapojíme další kamery a zprovozníme celý kamerový systém.

Po zprovoznění všech kamer je nutné nastavit samotné nahrávací zařízení. Důležité je nejprve nastavit kvalitu záznamu, ideálně na největší. Největší kvalita na druhou stranu zabere hodně místa na HDD, takže se vleze méně záznamu. Dále musíte nastavit režim nahrávání, například neustále, nebo pouze při pohybu. Jako poslední věc je vhodné nahrávací zařízení připojit na internet a zprovoznit kamerový systém také na mobilu a na počítači. Díky tomu budete v obraze vždy a všude. Můžete skloubit také GPS sledování vozidel s kamerovým systémem, kdy na vlastním telefonu uvidíte co se děje v autě. Úplně na závěr je dobré změnit základní heslo pro přístup na kamery.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |