Objektivy a snímací čipy

Objektivy a snímací čipy

Způsob optického vidění kamer

Nejpodstatnějším prvkem, jak se snímá obraz z bezpečnostní kamery jsou dvě součástí - objektiv a samotný snímací čip. Nejprve světelné paprsky prochází přes objektiv kamery, který na snímací čip. Čip konvertuje světlenou informaci na digitální informaci, který lze dále zpracovávat. Oba prvky bezpečnostní kamery mají mnoho součástí, které jsou zodpovědné za výsledek videosignálu.

Objektiv

Pro všechny bezpečnostní kamery je důležitý snímací úhel kamery, který je nastaven ohniskovou vzdáleností v objektivu. Čím je tato vzdálenost vyšší, tím je snímací úhel menší a zoom větší. Objekty jsou tak bližší a je vidět daleko více detailů. Čím je snímací úhel menší, tím méně toho na obraze uvidíme. Vždy je tedy nutno zvolit vhodný kompromis mezi detaily a velikostí plochy. Proto vždy doporučujeme kamery, které mají proměnnou ohniskovou vzdálenost (varifokální objektiv), takže lze vždy na místě přesně nastavit zoom. Existují samozřejmě také kamerové systémy s fixním objektivem. Tyto objektivy jsou levnější, ale nemůžeme je nijak nastavit. Varifokální objektivy se mohou instalovat s motorickým zoomem, tedy lze ohniskovou vzdálenost ovládat vzdáleně pomocí záznamového zařízení nebo PC.

Kvalitu detailů lze rozdělit do několika skupin:

  • Přehledová kvalita - potřebujete pouze vidět počet osob
  • Rozpoznání osoby - jsou vidět základní vlastnosti osoby
  • Identifikace - rozpoznáme dostatečné detaily člověka pro jeho identifikaci
  • Detailní identifikace - jsou vidět velmi detailní rysy tvářeDigitální zoom

Mnoho lidí si myslí, že obraz lze digitálně zvětšit a uvidí konkrétní detaily. Nicméně to jsou pouze triky filmových studií. Kamery prostě žádné skryté detaily nenahrávají, takže digitální zvětšení je nemůže nijak přičarovat. Vždy se tedy dívejte na obraz z kamerového systému jako na největší kvalitu, kterou lze z kamer dostat. Žádné procesy s nahraným obrazem již kvalitu detailů z kamerového systému nezlepší.

Snímací čip kamery

Kamerové systémy a jejich základní součásti, tedy bezpečností kamery jsou vybaveny dvěma možnými typy snímacích čipů. Pro digitální IP kamery a také pro analogové kamery se využívá snímací čip CCD. Naopak pro kamery s velkým rozlišením se pak osazují čipy CMOS. Kamery s čipem CCD mají daleko lepší obraz při horším osvětlení, na druhou stranu jsou CCD čipy dražší. CMOS jsou naopak levnější a daleko jednodušší je dosáhnout vysokým megapixelových rozlišení. Při výběru IP kamer dávejte pozor právě na snímací čip. Levné kamery budou mít čip CMOS, kde je kvalita obrazu v noci horší a kamerový systém tak nemusí splnit svůj účel.

Korekce obrazu

Moderní kamery mají integrované zpracování obrazu, které se jmenují DSP čip. Tyto části bezpečnostních kamer jsou odpovědné za digitální úpravu obrazu před samotným výstupem z kamer. DSP čip se tak stará například o korekci protisvětla (WDR), barevnou vyváženost kamer, redukci obrazového šumu apod. Kvalitnější DSP čipy jsou dražší a výstup obrazu je daleko lepší.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |