Instalace kamer a alarmu

Instalace kamer a alarmu

Moderní kontrola majetku se provádí pomocí kamer a zabezpečovacího zařízení. Každý z nás má mobilní telefon, takže není problém sledovat kontrolovat majetek online kdykoli potřebujete. Zabezpečovací zařízení kontroluje pohyb a neautorizovaný vstup do objektu. Pokud dojde k detekci pohybu a alarm je zastřežený, okamžitě se pošle hlášení na mobilní telefon nebo na pult centralizované ochrany. Uživatel nebo služba na PCO ihned vizuálně zkontroluje přes kamerové systémy, co se v objektu děje. Díky připojení kamer přes internet je kontrola okamžitá.

Pokud tedy přijde oznámení o pohybu v objektu, přes mobilní telefon se podíváte na bezpečnostní kamery a můžete třeba vyrazit a majetek zkontrolovat nebo volat o pomoc. Obrovská výhoda je rychlost, kdy od detekce pohybu k prohlédnutí kamer potřebujete pouze několik sekund. V dnešní době se instalují hlavně IP kamerové systémy Frýdek-Místek. Protože je možné využití již existujícího rozvodu počítačové sítě, důležité je promyslet jaké všechny prostory potřebujeme kontrolovat a podle toho určit počet kamer. Stačí přitáhnout kabely od kamery k nejbližšímu přípojnému bodu v síti.

Ze zkušenosti doporučuji naplánovat si montáž dopředu. Rozmyslete si nejprve, kudy půjde kabeláž. Nebude vadit, že někde budou lišty ? Nebo raději vše zabudovat do stěny ? To jsou důležité otázky, které je třeba při plánování zohlednit. Po roztahání kabeláže je dobré vyzkoušet obraz z kamer nanečisto, tedy bez toho aniž by se IP kamery montovaly na své místo. Vyzkoušíte si obraz a můžete upřesnit pozici. Obrovskou výhodou jsou ale kamery s varifokálním objektivem. Kameru nainstalujete na libovolné místo a díky možnosti nastavení zoomu a menšího úhlu pak zaměříte pouze přesně oblast, kterou chcete snímat. Je tedy daleko lepší koupit varifokální kameru i s menším rozlišením než fixní kameru s vyšším rozlišením. Nebudete totiž nesmyslně kontrolovat místo, které není potřeba - třeba stromy, okraje stěn, oblohu apod. Určitě tedy při plánování umístění kamer i jejich typu tedy vždy zvolte varifokální kamery.

Digitální IP kamery poskytují detailní obraz ve velkém rozlišení. Analogové kamerové systémy jsou již na ústupu. Moderní IP kamery se vyrábí v provedení IPC. Tento typ kamer podporují přenosové protokoly ONVIF a RTSP. Velkou výhodou IPC kamer je nízká cena, která se přibližuje analogovým kamerám. Jedna IPC kamera má rozlišení jako zhruba 4 analogové kamery. Po instalaci a zapojení kamery se nainstaluje na počítač také speciální program, který všechny kamery automaticky najde. Pomocí tohoto programu se pak IP kamery nastaví, přiřadí se správná IP adresa a ostatní parametry počítačové sítě. Poté je již možné se připojit ke kamerám pomocí internetového prohlížeče a zkontrolovat obraz. Toto nastavení zvládne každý, kdo trochu umí počítačové sítě. Klidně se můžete poradit s někým, kdo se v počítačích vyzná, protože je zapotřebí mít poměrně dost znalostí.

Po nainstalovaní a nastavení IPC kamer je další krok, kam video nahrávat. O to se postará nahrávací zařízení. Záznam z kamerového systému se nahrává na speciální NVR - digitální nahrávací zařízení, druhou možností je využít vlastní osobní počítač nebo notebook. IPC kamery tedy následně nastavíte tak, že video z kamer se nahrává pouze když se před kamerou něco hýbe nebo podle kalendáře. Nahrávací zařízení umožní přístup na kamery přes internet, takže je opět nutné nastavení tak, aby vše fungovalo ve Vaší počítačové síti. Jako poslední krok si nainstalujte do mobilního telefonu klientský software, pomocí kterého je možné kamery sledovat. Pouze stiskem tlačítka během pár sekund vidíte obraz z bezpečnostních kamer.

Postup instalace kamerového systému je snadný pro někoho, kdo se v počítačích vyzná. Pokud to není Váš případ, doporučujeme se obrátit na profesionální firmu, která instalaci kamerového systému Frýdek-Místek a zabezpečovacího systému provede. Dostanete také záruku na provedení a funkčnost. Když bude problém, stačí zvednout telefon a o problém se postarají proškolení technici. Výběr postupu instalace je tak na Vás, kdo si troufne sám, nebo využije služeb montážní firmy.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |