Proč kamery

Proč kamery

Kamerové systémy
Zabezpečení budov nebo kanceláří je dnes nedílnou součástí. Díky kamerovým systémům můžete dohlížet na bezpečnost daného objektu a snadno odhalit případného pachatele. Kamerový systém se skládá z několika kamer. Celý systém se dá pořídit v řádu několika tisíc korun.

Výhody kamerových systémů
Mezi hlavní výhodu těchto systémů patří záznam videa. Video může být spuštěno na základě pohybu a zachytit tak případného zloděje. Další výhodou je možnost připojení k internetu. Výhodou je také přijatelná cena, protože systémy se dají pořídit již zhruba za 5 000 Kč.

Propojení kamerových systémů a jejich záznam
Jednotlivé kamery mohou být propojeny se záznamovou jednotkou buď bezdrátově, nebo drátově. U bezdrátového připojení je omezení v přenosové vzdálenosti, která se udává jako přenos maximálně přes dvě cihlové zdi. nejspolehlivější je tedy kabelové připojení. Nedochází zde k možným výpadkům spojení jako v případě bezdrátového propojení.

Záznam z kamer je ukládán na paměťové médium v podobě SD karet nebo pevného disku. Díky tomu, že některé kamery mohou snímat pouze pohyb, nedochází tak k zaplnění disku či karty nezajímavými záběry. SD karty mají maximální velikost zhruba 256 Gb. Pro větší množství záznamu se využívají pevné disky, které mají kapacitu třeba i 8TB.

Úhel záběru kamery
Bezpečnostní kamery mají snímací úhel dán ohniskovou vzdáleností objektivu. Od úhlu záběru se pak odvíjí i rozpoznatelnost obličeje člověka. Například při úhlu 83o je obličej zřetelný na vzdálenost 6m. Pokud chcete dosáhnout většího přiblížení, musíte mít menší úhel záběru.

Jaké existují typy kamer?

Analogové kamery
analogové bezpečnostní kamery jsou oproti digitálním levné a stačí natažení pouze jednoho koaxiálního kabelu. Jejich výhodou je již zmiňovaná nízká cena. Dále dostupnost velkého množství příslušenství, objektivů nebo přísvitů. Jsou jednoduché na konfiguraci, kterou zvládne opravdu každý. Nevýhodou analogových kamer je jejich nízké rozlišení. Mohou také často detekovat falešné poplachy. Nejsou ani vhodné pro další zpracování obrazu.

Digitální kamery
Naopak kamery digitální mají výhodu ve vysokém rozlišení a ve vyšší kvalitě obrazu. Jsou sice dražší, ale jejich obraz lze dále zpracovávat a vytěžit z něj maximum. Obraz digitální kamery lze sledovat i v mobilu odkudkoliv. Nevýhodou těchto kamer je vyšší cena. Konfiguraci musí provádět odborník. Kameru je nutné propojit pomocí datového kabelu.

Jaké jsou funkce bezpečnostních kamer?
Bezpečností kamerový systém má celou řadu funkcí. Online přenos, detekce pohybu, otočný systém nebo noční režim.

Online přenos
Online přenos spočívá v živém vysílání. Jestliže kamera podporuje tuto funkci, je možné záznam sledovat online v reálném čase. K tomu je potřeba pouze telefon, tablet, počítač nebo notebook a připojení k internetu.

Otočný systém
V případě snímání větší plochy jsou k dispozici otočné kamery pro kamerový systém Brno. Ty se automaticky otáčejí a snímají plochu z více úhlů.

Detekce pohybu
Některé kamery dokáží šetřit místo na SD kartě a pevném disku. Znamená to, že pokud má kamera funkci detekci pohybu zaznamenává jen pohyb před kamerou. Tím jsou eliminovány nezajímavé záběry, které pouze zabírají místo.

Noční vidění
Noční vidění ocení hlavně venkovní kamery. V případě setmění je zapotřebí, aby kamera uměla natáčet i v noci. K tomu slouží funkce nočního režimu. Každá kamera má jinou noční viditelnost. Při výběru dbejte na to, aby kamera v noci snímala plochu, kterou potřebujete.

Rozmístění bezpečnostních kamer
Bezpečnostní kamery musíte i správně rozmístit, aby nedošlo k jejich poškození. Na výběr jsou kamery skryté, párové nebo kamery s ochranou polohou. Kamery disponují tím, že se dají připevnit jak na strop, tak i na stěnu.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |