IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Dnešní kamerové systémy jsou založeny na IP protokolu. Tyto velmi kvalitní kamerové systémy mají již blíže k počítačovým sítím, než k bezpečnostním kamerám. Každá kamera v těchto bezpečnostních systémech má vlastní IP adresu a komunikuje pomocí TCP/IP protokolu.

Napájení kamery po stejném kabelu, jako je přenos dat je předností těchto IP kamer. Tato možnost se jmenuje PoE (Power Over Ethernet) a zajišťuje napájení nejenom samotných kamer, ale také některé routery a switche případně WiFi vysílače. Díky tomu je instalace snadnější a také změna umístění nebo přidání kamer je snadné. Protože IP kamerové systémy využívají stejný typ kabeláže jako počítačová síť, můžeme využít stávající rozvody.

Záznam z IP kamer se provádí na videoserveru, což je vlastně počítačový server. Kamery vytváří při snímání obrazu velké množství dat, proto je v rozsáhlých systémech nutné využít velké diskové pole. Další možnost je síťové úložiště, kde velikost je mnoho TB.

Hodně podstatný je záznamový software. Je to mozek celého kamerového systému. Podstatné je možnost ovládání kamer jak přímo na videoserveru, ale také přes počítačovou síť a přes internet. Můžete zde vytvářet různá pravidla pro nahrávání, kdy některá kamera ukládá obraz v daném čase podle kalendáře, nebo při pohybu. Také je možné pro konkrétní kameru nastavit snímkování při vyvolání poplachu, nebo odcizení obrazu, zamlžení kamery a podobně.

Centrální software komunikuje přímo s kamerami a je proto velmi podstatné, jaké typy IP kamer podporuje. Některé záznamové programy podporují pouze IP kamery specifických značek. V dnešní době je ale stále častější podpora standardních komunikačních protokolů ONVIF nebo RTSP. Díky tomu se tak může v podstatě libovolný záznamový software spojit s libovolnou IP kamerou. Rozsáhlé IP kamerové systémy lze skládat ze stovek kamer a v tom případě je pak centrální software v provedení klient/server a je provozován na mnoha výkonných serverech.

Podstatné jsou samozřejmě také samotné IP kamery. Provedení kamer je od venkovních kamer s otáčením a přibližováním až po statické malé kamery. Největší důvod, proč se IP kamerové systémy instalují je rozlišení záznamu. To může být klidně i 15 megapixelů. Tím jediná IP kamera zabere velký sledovaný prostor a jednak detaily obrazu jsou velmi podrobné. Dnešní nároční zákazníci dávají přednost čím dál většímu rozlišení. Tomu se také musí přizpůsobit struktura přenosové sítě a je důležité aby byla dostatečně propustná. Pro rozsáhlé systémy je tak nutností podporovat rychlost sítě v gigabitech. Na přenos obrazu z IP kamer do záznamového serveru je nutno využít zmenšení dat díky kompresi. Tím se jednak ušetří místo v úložném prostoru ale také se dramaticky snižuje potřebná přenosová rychlost.

Bezpečnost je nutno brát také v potaz. Každá kamera je v podstatě samostatný mini počítač. Je tedy nutné přemýšlet nad zabezpečením přístupu a to jednak nastavením hesla pro přístup na kameru samotnou ale také zajištění samotné počítačové sítě tak, aby nedocházelo k zavirování a tím také snížení přenosových rychlostí.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |