IP a analog - rozdíly

IP a analog - rozdíly

Analogové kamerové systémy a alarmy Frýdek-Místek jsou nejběžnější a nejméně složité, což zaručuje také vzájemnou zaměnitelnost komponent různých značek. Základem analogového systému je analogová kamera a nahrávací zařízení. DVR má nainstalován HDD pro nahrávání videa. Jedná se o dosud nejvíce používanou technologii kamerových systémů, protože je tento typ bezpečnostních kamer nejdéle na trhu.

Analogové kamery jsou jak pro vnitřní, tak pro vnější použití, s pevným nebo nastavitelným objektivem, vestavěným nočním viděním, v aplikaci PTZ, skryté provedení. Pro ukládání a sledování záznamů existuje záznamové zařízení. Kamerové systémy s analogovým systémem vynikají dobrým poměrem kvalita obrazu/cena. Pokud potřebujete vysoce kvalitní obraz, tak je potřeba nainstalovat jiný typ kamer a podívat se k např. IP kamerám.

Přenos snímaného obrazu se zajišťuje v základu přes koaxiální kabely nebo pomocí datových kabelů za použití redukcí BNC/twisted pair. Výhody analogových systémů jsou, že zákazník si může vybrat k hodně typů záznamových zařízeních i kamer, jednodušší obsluhu než je tomu u digitálních kamer a nižší cena.

IP kamerové systémy se velmi rozmáhají a nahrazují postupně čím dál více staré analogové kamerové zabezpečovací systémy. Každý digitální kamerový systém se skládá z NVR, tedy záznamového zařízení a samotných IP kamer. IP kamery mají oproti analogovým mnoho výhod, například mnohem větší rozlišení obrazu, ostrost a nebo věrnější obraz. Další výhodou je možnost připojovat se ke kameře vzdáleně přes internet odkudkoli, kde máte připojení do internetové sítě. Můžete kameru odkudkoli nastavit, přeprogramovat nebo sledovat její obraz a stačí k tomu pouze internetový prohlížeč a přihlašovací údaje.

Díky této vlastnosti je teoreticky jedno, kde bude uloženo zařízení pro ukládaní záznamu. Prakticky se ale nejčastěji nahrávací zařízení instaluje do stejných prostor jako samotné kamery, protože pokud potřebujete uložit záznam z více kamer, je tomu úměrně velký také datový tok mezi kamerami a nahrávacím zařízením. Vhodné uplatnění IP kamer je všude tam, kde potřebujeme vysoké rozlišovací schopnosti například při kontrole zaparkovaných aut, přečtení SPZ, kvalitní rozpoznání osoby, v okolí rodinného domku nebo ve vstupech do obytných domů. Dobré je, že IP kamer je velký rozsah rozlišení, ve kterých se vyrábějí a tedy pro každou příležitost se najde vhodný typ s potřebným rozlišením obrazu. Nemalou výhodou je také možnost integrace do stávající počítačové sítě, takže se využije již položená kabeláž, nebo také možnost napájení po kabelu tzv. PoE a to buď pasivní, nebo aktivní přímo ze switchů podporujících PoE napájení. Kamery ale při přenosu obrazu potřebují vyšší datové přenosy, proto pokud máte síť s hodně počítači, může se stát, že IP kamerové sety způsobí přetížením lokální sítě. Na to je nutno myslet při specifikaci i nastavení všech IP zařízení v celé síti.

Na závěr bych všem doporučil, než začnete přemýšlet o kamerovém systému využili konzultace s firmami, které kamerové systémy prodávají a instalují. Tyto firmy zaručí že vše bude fungovat a spolupracovat a především poradí se správným výběrem kamer. Samozřejmostí je pak záruka na provedené práce a funkčnost celého systému.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Božena Šivakova
Zdravim.mam ip kameru a internet ale ne pevny ..mobilni a mam zajem o instalaci me vlastni dualni bezdrátové kamery .. bydlim capartice 32 Klenčí pod Čerchovem.dekuji

Albina
Dobrý den, prosím spěchá info

kaprin
Potřebuju kamery na kontrolu baráku. Co je nejlepší ? Díky, prosím ozvěte se.

mulsin
Sháním nabídku na kamerový systém na bytový dům. Prosím o kontakt na mulsin75@centrum.cz děkuji.

Vladimir Cech
Potreboval bych zabepecit svoji halu kamerami, chci kvlaitu, nejlepe ful hd kamery. Diky.

Jan
Dobrou zkusenost mame s www.kamerovysystem.cz dobre ceny, nabidku udelali zdarma. Ted to jeste musime schvalit v nasem bytovem dome :)

Vlasta Novy
Děkuji za vypracovanou nabídku, cena je ideální, domluvíme se na montáži. Díky. vlastano1973@centrum.cz

miroslav tlach
Dobrý den prosím o cenovou nabídku montáže 3ks kamer k vodárně v naší obci Suchomasty bližší informace na tel. 721279491 email miroslavtlach@seznam.cz

hugo82
Nemate nejake kamery, ktere se daji sledovat i pres internet ? Uvazuju o necem, ale moc se v tom nevyznam.

Ilca
Planujeme kamerový systém na dům. Můžete nám nějak poradit prosím ??

Jan Hruska
Axisy jsou super kamery, sice drazsi ale perfektni obraz.

Lenka Hrubá
Máme to u domu a je to dobře, protože tak kontrolu když jsme pryč co se děje a jde mi to i na mobilu :)

Jenda
Mame kamery na dome a je to dobre, protoze si to muzu zkontrolovat z netu co se doma deje...

HDSDI
A co HDISDi kamery ? Máte zkušenost i s tímhle ?

Frantisek Potruba
Pokud chcete kvalitni obraz, nebojte se investovat do IP kamer, je to super.

Zabezpečovací a kamerové systémy | Bezpečnostní kamery |